Film na FI

 

Pozor, i letos bude od podzimu vznikat na Masaryčce zajisté nevšední audiovizuální dílo! Předloni se jednalo o projekt Nukleus, v loni www.sit4.cz  

 

 

PV114 - Praktikum produkce kolektivního audiovizuálního díla

 

 

Ideální pro absolventy PV110, PV113 či předmětu Ateliéru grafického designu, lidi kreativní umělecky, organizačně či technicky.

Oficiální informace najdete v ISu - https://is.muni.cz/auth/predmet/fi/podzim2014/PV114

V tomto předmětu půjde o to, aby vzniklo originální dílo/díla synergickým propojením vaší invenční práce dle vašich schopností a preferencí. Prostě, aby vzniklo NĚCO, na co budeme všichni hrdí.

Účast na seznamovací hodině asi v pondělí začátkem semestru ve 20:00 nutná. 

Pokud si chcete předmět zapsat, napište mi mail (příp. dejte si žádost o výjimku se zapsáním předmětu), kde uvedete, na čem a co jste už dělali - ideálně s odkazem (ať si připomenu, nebo pokud vás neznám, ať vidím co ve vás je a kdo vás doporučil), co umíte užitečného  a v jaké roli/rolích byste v týmu být chtěli, co vás zajímá. Stačí stručně, nijak zvlášť formálně. Zkušenost přímo s filmem mít nutně nemusíte, ale musíte být pro film / audiovizi použitelní. Pak vás odkliknu v ISu.

Chci lidi, co nehledají výmluvy a když se do toho dají, necouvnou. Mistry světa taky nechci. Dílo končí až je komplet hotovo, nikoliv dnem udělení kreditu. Dostanete za to kolokvium, zkušenosti, příležitost pro seberealizaci a osobitý přístup. Fungovat budem společně i individuálně podle toho, co bude pro projekt potřeba. Předběžně ale počítejte minimálně s pondělky od 20 do 21 ke schůzkám na Fakultě informatiky, zbytek zvlášť. 

Příklad rolí v týmu: produkční (organizátorka), asistent režie (2. režisér), spoluscenárist/ka, kameraman, osvětlovač, zvukař, střihač, skript/klapka, trikoví specialisté, grafici, technici (propojit cokoliv s čímkoliv, kodeky, export, uploady), webaři, maskérka/kostymérka, runner (pomoc u všeho), PR/marketing, apod.  Pak si upřesníme očekávání.

Do štábu / projektu se lze výjimečně zapojit i mimo IS, jen tak.

Těším se!

rk