Obrázek uživatele Tereza Fousková

Tisková zpráva ke hře "Umělci"

Tisková zpráva k premiéře hry „Umělci“

Napříč.cz uvádí konverzační divadelní hru „Umělci“, která bude uvedena v rámci dramatického cyklu Pokrytci do krytu! Premiéra se uskuteční ve středu 5. prosince 2012 v klubu Šelepova N°1 v Brně. Vstupné bude činit 100 Kč, pro studentstvo pak 80 Kč. Vstupenky je možno rezervovat předem na adrese: vstupenky@napric.cz, nebo zakoupit přímo na místě těsně před premiérou. Rezervace se však vřele doporučuje.

„Umělci“ jsou komediální autorskou hrou Šárky Mattové, studentky FSS MU a členky Profidivadla na FI MU, kde si v uplynulých letech zahrála sama několik nezapomenutelných rolí. Režie se tentokrát za Napříč.cz chopil Lukáš Junga, který si v samotné inscenaci střihne malou roli. Diváci se dále mohou těšit na staré známé tváře Napříč.cz, a to Jaroslava Poliaka a Karla Čecha, ale i na tváře nové, které v rámci Napříč.cz ještě nehrály. Jmenovitě Marii Peškovou a Terezu Fouskovou, která je již delší dobu kostymérkou a produkční Napříč.cz a zahraje si tak svou první divadelní roli v rámci sdružení vůbec.

Jak již napovídá samotné motto hry: „Jak marní, jak vtipní, jak světoví, jak ubozí mohou být umělci?!“, jedná se o humornou kritiku pozérství „rádoby“ umělců, kteří spolupracují, mnohdy jen naoko. V hlavních rolích diváci spatří přetvářku, pokrytectví, hloupost a sobeckost! Ano, i zde bude platit pořekadlo: „Kdo jinému jámu kopá…“.

Sám režisér Lukáš Junga se o hře vyjádřil se slovy: „Na téhle hře je perfektní, že je krátká, výstižná a nenáročná na výpravu. Můžeme se s ní nacpat kamkoli a vždycky bude pro diváky fungovat!“ K tématu dodává: „Je to hra o jednom velkém podvodu a milionu malých.“.

Reprízy představení budou probíhat v lednu a v průběhu celého následujícího roku. Dále si Napříč.cz dovoluje pozvat diváky na reprízy hry Romance lehké perverze, které budou taktéž probíhat v prosinci a v průběhu roku 2013. Všichni z Napříč.cz se tedy budou těšit na ty z vás, kteří si s námi přijdou užít středeční „předmikulášský“ večer u sklenky vína, hrnku piva a dávky kulturních zážitků.

Kontakt:

Bc. Tereza Fousková
tereza.fouskova@napric.cz , (+420) 773 676 944
http://napric.cz, http://facebook.com/napriccz