Film

Art - skart!

Pryč s celuloidózou!

Zbožňujeme pixely!

Shot? Shit?  Shoot!

Duše je neviditelná. Snímáme těla.

 

Mystifikační dokumentární snímek Kdo je VK? zkoumá identitu jednoho z našich údajných exprezidentů. Dostali jsme za něj zvláštní cenu poroty festivalu Ostrava Picture.

Půlhodinová hraná tragikomedii režiséra Roberta Krále jménem Doprdelesvěta! konfrontovala svět města a vesnice. Doslova. Dostali jsme za něj přes hubu. Hodnoťte prosím raději na čsfd. Premiéra se uskutečnila v kině ART. Promítač nám říkal, že si nemapatuje, že by tam někdy přišlo tolik lidí.

Krátký film  Lamači  Šárky Mattové pojednává o úskalí tvorby mladých autorů. Exceluje zde stárnoucí Zdeněk Filipec. Dostal tři panáky od nevidomé ctitelky zdarma. 

Pedagogicky se podílíme na největším festivalu studentských filmů vzniklých na neuměleckých školách. Koná se každoročně v květnu v rámci Dies Academicus, filmy se promítají ve třech zaplněných posluchárnách současně. Speciální výběr jste mohli vidět na večeru Disfunkčně napříč. Pamětníci vzpomínají na narozeninové orgie s nafukovací pannou Jan Michelfeita.  

Aktuálně hledáme producenta pro celovečerní film Romance lehké perverze.

Filmy Memplex, Domov, Dušičky/zeď vznikly v produkci studia FAMU.  Ne že by si chtěl režisér nechat pro korunu koleno vrtat, ale je fakt, že mu nebyl smluvený honorář vyplacen a  FAMU tak ztratila příslušná práva... 

Líbí se nám naše filmy? Kupte si DVD v e-shopu. Ok, chápem. Už jste si stáhli a vypálili. Nechcete nám poslat půlsta na účet?