Film

Art - skart!

Pryč s celuloidózou!

Zbožňujeme pixely! 

Shot? Shit?  Shoot!

Duše je neviditelná. Snímáme těla.

 

Účastníme se 48 hour film project Brno, kde jsme s filmy Dinner Party (2020) a Follower (2021) dokázali zbořit hranice nízkorozpočtového filmu,... Co dokážeš za 48 hodin s 5.000 Kč ty?

V roce 2016 jsme zaplnili univerzitní kino Scala díky projektu Říkejte mi plukovníku, oslavujícímu stávajícího brněnského velikána a zakladatele Napříč, Josefa Prokeše.

Závod života, původní divadelní happening se dočkal své filmové adaptace v roce 2017.

Mystifikační dokumentární snímek Kdo je VK? zkoumá identitu jednoho z našich údajných exprezidentů. Dostali jsme za něj zvláštní cenu poroty festivalu Ostrava Picture.

Půlhodinová hraná tragikomedii režiséra Roberta Krále jménem Doprdelesvěta! konfrontovala svět města a vesnice. Doslova. Dostali jsme za něj přes hubu. Hodnoťte prosím raději na čsfd. Premiéra se uskutečnila v kině ART. Promítač nám říkal, že si nemapatuje, že by tam někdy přišlo tolik lidí.

Krátký film  Lamači  Šárky Mattové pojednává o úskalí tvorby mladých autorů. Exceluje zde stárnoucí Zdeněk Filipec. Dostal tři panáky od nevidomé ctitelky zdarma. 

Pedagogicky se podílíme na největším festivalu studentských filmů vzniklých na neuměleckých školách. Koná se každoročně v květnu v rámci Dies Academicus, filmy se promítají ve třech zaplněných posluchárnách současně. Speciální výběr jste mohli vidět na večeru Disfunkčně napříč. Pamětníci vzpomínají na narozeninové orgie s nafukovací pannou Jan Michelfeita.  Zde vznikly snímky jako Gin, Dinstingovaný pán, Shit Happend.

Filmy Memplex, Domov, Dušičky/zeď vznikly v produkci studia FAMU.  Ne že by si chtěl režisér nechat pro korunu koleno vrtat, ale je fakt, že mu nebyl smluvený honorář vyplacen a  FAMU tak ztratila příslušná práva... 

Líbí se nám naše filmy? Pošli nám kilo na účet.