Cooltourbus

Už jste někdy zhlédli představení v autobuse? Chcete si dopřát zážitek z cesty autobusem splněných přání? Rádi byste zažili největší orgasmus vašeho života? A možná přijde i Michael Jackson...

Morbidně humorný příběh o lásce uvádí Divadlo Napříč.CZ
v rámci dramaturgické linie Przníme klasiky!

plakát Cooltourbus

http://audio.napric.cz/cooltourbus_web_promo.mp3


Hrají: Veronika Troppová, Jaroslav Koza Poliak, Marcel Brož, Karel Čech, Michaela Kašpárková ¤ Hlasy: Josef Prokeš, Martina Zittová, Michaela Radvanová, Zdeněk Filipec, Robert Král ¤ Scénář: Robert Král ¤ Spolupráce na scénáři: Michaela Radvanová, Zdeněk Filipec, Tereza Fousková ¤ Hudba: Josef Novotný ¤ Produkce, režie audio záznamu: Zdeněk Filipec ¤ Výkonná produkční, PR: Tereza Fousková,Monika Okurková ¤ Kostýmy: Michaela Radvanová ¤ Výjev: Daniel-la Šiška, Štěpán Pišta Morávek, Lukáš Junga, Jiří Špáč, Zlata Králová ¤ Režie: Robert Král

Představení vzniklo ve spolupráci s divadelním Studiem Dialog II.

S Jacksonem v autobuse
(článek v časopise Kult 11/2009)

výstřižek z časopisu Kult 11/2009 – článek o představení Kulturbus

Už jste někdy v autobuse listovali Kultem a přemýšleli, na jaké představení vyrazit? V listopadu budete mít možnost si divadelní představení přímo v autobuse užít! Brnem totiž pojede Cooltourbus! Spolu s vámi bude autobusem cestovat několik svérázných a tragikomických postaviček.

Budete mít možnost být přímými svědky jejich černohumorného příběhu o lásce, který bude kombinovat divadelní formu s rozhlasovou hrou a interaktivními prvky.

Rozhodně si na Cooltourbus kupte jízdenku – uvidíte mladé talentované herce. Projedete se podvečerním Brnem do říše splněných snů a zpět. Uslyšíte zpívat Jiřího Pechu a možná se setkáte i se samotným Michaelem Jacksonem!

Představení připravilo občanské sdružení Napříč za finanční podpory Statutárního města Brna a ve spolupráci s divadelním Studiem Dialog.


Info o performance Cooltourbus – ČRo Brno
(sobota 21.11.2009)

Hraje autobus v představení nějakou zvláštní roli, nebo je v něm jen proto, že je to neobvyklé?

Za Napříč odpovídá Tereza Fousková:
http://audio.napric.cz/cooltourbus-cro-brno_2009-11-21.mp3


Tisková zpráva – 12.11.2009

Autobus plný cestujících, kteří budou současně diváky, vyrazí do brněnských ulic v sobotu 21. listopadu 2009 v rámci divadelního projektu Cooltourbus. Odjezd je stanoven z místa "Pod hodinama" na ulici Česká, jak avizují plakáty rozvěšené v tramvajích a autobusech.

V autorském představení, které budou moci diváci shlédnout a vyslechnout, se objeví několik pozoruhodných postav, ať už jde o asociálního psychotika, svérázného revizora, či pubertální Renatu zaobírající se více svým tělem než duší. Rovněž je avizován možný příchod Michala Jacksona. Posledně zmíněná osobnost spolu s podtitulem "morbidně komický příběh o lásce" přitom nezáměrně vyvolala kontroverzní reakce.

"Obdrželi jsme v této souvislosti několik nespokojených, a to je slušně řečeno, mailů a komentářů na diskuzním fóru. Chceme fanoušky Michaela Jacksona ujistit, že nemíníme krále popu nijak dehonestovat. Rádi bychom fan klub vyzvali, aby od plánované blokády autobusu na ulici Česká upustili. Naopak, na představení budou vítání a přejeme jim, aby si představení užili," nabádá produkční Zdeněk Filipec.

"Myslím, že jde o nedorozumění, nikdo z fan klubu MJ přece zatím neměl možnost představení vidět. Chci zdůraznit, že kulturní občanské sdružení Napříč nemíní žádným způsobem akcentovat konfrontační postoje ve společnosti," shrnuje zmocněnec sdružení Josef Prokeš.

Podrobné inforace o projektu lze najít na adrese www.napric.cz/cooltourbus, z něhož vyplývá, že projekt vznikl za finanční podpory statutárního města Brna s laskavým partnerstvím rádia Krokodýl a agentury VERTIGO.CZ.