Nukleus

„V temnotě vás zaujme osvícený artefakt ve tvaru přibližně čtyřmetrové krychle. Přistoupíte blíže. Každá ze stěn je ozářena jedním z projektorů. Zvědavost vám nedá a spolu s dalšími diváky vstoupíte dovnitř. Vše potemní a audiovizuální show začíná.“

Projekt je netradiční formou multimediálního díla tvaru krychle, která uzavře diváka mezi čtyři stěny synchronizované projekce. Formát Nukleus je osobitou reminiscencí počátků kinematografie, dob kinetoskopů a nickelodeonů, ovšem při použití současných digitálních technologií. Na rozdíl od současného boomu 3D kin a 3D filmu, které dojem prostorovosti utváří pouhou iluzí, je v případě tohoto formátu skutečně divák fyzicky obklopen obrazem a zvukem. Obdobně je tomu při porovnávání s videomappingem – projekcí na architekturu.

Námět krátkého filmu nás zavede do světa, který je daleko za hranicí naší reality. Čas ani prostor se zde neřídí podle přírodních zákonů, na které jsme byli dosud zvyklí. Je to svět plný kouzel a iluzí. Svět, který navštěvujeme ve snech. Svět, kde nic není nemožné a všechno je možné… Víte, možná přijde i kouzelník. Jste si ale jisti, že ho chcete potkat?


Novomediální dílo ve formě audiovizuální instalace. Čtyři stěny synchronizované projekce. Senzorický multimediální event. Quadruple sound design. Platforma videomappingu aplikovaná do jádra trojrozměrného objektu. Mobilní street artové dílo. Tohle všechno a tisíckrát víc vám v kostce nabídne Nukleus.

Projekt vznikl za finanční podpory Statutárního města Brna

v těsné spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity

a realizují ho studenti předmětu PV114 Produkce kolektivního audiovizuálního díla v laboratořích Lemma.

 Dále tento projekt podpořila společnost 2D system

společnost RICOH a

divadelní studio Paradox.

 

Facebook:

https://www.facebook.com/ProjektNukleus/ 

Uskutečněné projekce

Média

Nukleus tým

Creative producers:
Robert Král & Zdeněk Filipec

Tvůrci:
Jiří Starý, Milan Doležal, Kryštof Zvolánek, Tomáš Šťastník, Antonín Hojný, Petr Sečkář, Ondřej Marčík, Pavlína Koščová, Radek Gomola, Dariya Romanchuk, Luboš Hajtinger a Nikola Linhart