Výtvarné umění

Obrázek uživatele Nikola Linhart

Počítačové modely neuronových sítí.

Digiarcha proplouvá vlnami neuronových sítí a zemi zaslíbenou už jde cítit ve vzduchu. Dvojice kurátorů Staudek/Linhart každý chvilku tahá pilku, nemluvě o soukromničení v tom a onom. Zatímco Linhartová vymýšlí, čím by se chtěla na vernisáži řádně nadlábnout, a také jak co nejvíce šokovat budoucí vernisážové přítomenstvo v noci pudy zvířecími, Staudek tajně rozvěšuje po FSS plakáty a snaží se co nejsofistikovaněji schovat před diváky oficiální pozvánkový spot, který vytvořil. Čtěte dále ->

Spot
Obrázek uživatele Nikola Linhart

Nalodění

Svět se zbláznil. Migrace je v plném proudu. Média křičí do všech stran "Bojte se emigrantů!". Vláda reaguje globálním zatopením země. "Pokud bude naše země pod vodou, uprchlíci ji nebudou moci najít a otočit nás ke své víře,..." Svěřil se nějaký člověk patřící k vládě. A tak pravil Pámbú: "Postav si archu z cypřišového dřeva. Archu propleteš rákosím a zevnitř i zvenčí ji vymažeš smolou." Napříč reaguje. Na smolu kašleme, použili jsme dropbox, drží stejně a naše archa se jmenuje Digiarcha.

Archivní snímek (2014)

JÁ/ÁJ - výstava analogových digitálií Nikoly Linhart

Prcinky Napříč jsou šikulky....

Výstava JÁ/ÁJ je autorským projektem studentky Teorie interaktivních médií na FF MU a členky Napříč.cz Nikoly Linhart. Představuje průřez jejími tvůrčími aktivitami spojenými s médiem fotografie, a to se zaměřením na hledání hranic mezi koexistencí a remediací „analogového“ a „digitálního“.

Výtvarno

 

S každoroční pravidelností pácháme zločinstvo v rámci umění výtvarného.

Bez předsudků, bez servítek, bez cenzury, bez ladu a skladu. Bradavky ven.

Necháváme se unášet vlnami postdigitální obrazotvornosti, postmediální estetiky, automatické postprodukce, postmoderních ex post interpretací, postgenderu a všech dalších post, a vlastně taky neo a hlavně napříč.

Dáváme formu neformálnímu a vystavujeme nevystavitelné.

Přehled uskutečněných akcí najdete v nabídce po pravé straně, a to chronologicky od nejmladších po nejstarší. Kochejte se.

Stránky

Subscribe to RSS - Výtvarné umění