Lukáš Junga

Obrázek uživatele Lukáš Junga

Bc. Lukáš „Alkáč“ Junga
* Narozen 1983, absolvent FI MU Brno
@ lukas tečka junga zavináč napric tečka cz

Režisér, herec, příležitostný muzikant, začínající producent, recitátor, divadelní kutil a především schizofrenik jehož hlavním cílem v životě je nenudit se a prudit své okolí!

Aby se mohl věnovat divadlu a svému bohémskému životu, zaprodal duši nadnárodní korporaci, kde si vydělává jako analytik a CRM specialista. Když se potřebuje odreagovat, věnuje se hraní na akordeon.

Inkriminované auto – Doprdelesvěta!
Inkriminované auto
– Doprdelesvěta!

Lukáš Junga uvádí Morální čokobahno
Morální Čokobahno

Členem kulturního občanského sdružení Napříč.CZ je od roku 2008. Členství mu bylo nabídnuto jako omluva za ukradení a zdevastování jeho automobilu, které přiopilí protagonisté filmu Doprdelesvěta! téměř zničili během natáčení stejnojmenného snímku.

Během působení v Napříč.CZ si vysloužil přezdívku „Alkáč“. Tato ovšem nevznikla, jak byste čekali, díky časté konzumaci alkoholických nápojů, nýbrž umělecky velmi přesvědčivému ztvárnění silně podnapilé osoby v jakýkoli čas, za veškerých možných okolností a na kterémkoli místě na světě.

V Napříč.CZ poté prorazil díky velmi povedenému happeningu Morální bahno. Sdružení Napříč.CZ předvedl, čemu se přiučil během stáže v lihovaru na Ukrajině. Akce měla mimořádný úspěch a v roce 2010 byla tentokrát již pro širší veřejnost představena v „light verzi“ s názvem Morální Čokobahno. Přestože se média snaží přirovnávat tuto činnost k softcore pornu, autor zastává názor, že jde o, cituji: „Konečně pořádný gender korektní sport!“

Bc. Lukáš Junga – Morální bahno
Morální bahno

V Napříč.CZ nastudoval a zrežíroval silně kontroverzního představení Emodrink z Elsinoru. Vypomáhá jako Cháron v představení Cooltourbus.
Nyní účinkuje v představení Biomandragora 2.0, kde provokuje svou postavou Reverenda Timoteje, prohnaného showmana a prodejného politika v jedné osobě.

Lukáš Junga – Momentka z Žebrácké opery
Žebrácká opera

Lukáš Junga v roli Reverenda Timoteje (Biomandragora)
Biomandragora 2.0

Lukáš Junga jako režisér hry Cukrárna Myriam
Cukrárna Myriam

Lukáš Junga v roli inspektora Vosse (Fyzikové)
Fyzikové

Před příchodem do Brna byl členem jednoho z nejlepších amatérských severomoravských divadelních spolků - KVAS (Kulturní Vibrace A Stresy). Mezi velmi povedené hry, ve kterých účinkoval, se řadí zejména Žebrácká opera a Limonádový Joe. V rámci KVASu vystupoval i na večerech poezie. Ještě předtím byl členem dětského divadleního souboru Bambules, pro který nejprve dělal v rámci představení hudební doprovod na akordeon a po krátkém přemlouvání účinkoval ve dvou pohádkách. Za svého pobytu v Karviné velmi často vystupoval se svým akordeonem na mnoha představen& iacute;ch pořádaných MěDK Karviná. Moderoval také hudební festivaly a minifestivaly, včetně 2 ročníků dnes již neexistujícího rockového festivalu KOKAFEST.

Z dalšího působení je zapotřebí zmínit účinkování v projektech profidivadla na Fakultě Informatiky Masarykovy univerzity.

Nastudované inscenace: