Nikola Linhart

Obrázek uživatele Nikola Linhart

Funkce: 

Děvka pro všechno

Nikola Linhart je persónou mělce intelektuální, jejíž snaha být vícestranným umělcem se stává drobným pozértvím. Její osobnost je natolik sofistikovaná, až jí samotné to nahání hrůzu.

Už kvakrád v životě ji posral pták. | Ujíždí si na foukání do pampelišek. | Ráda vydává kapří zvuk. | Tančí v koupelně. | Je závislá na černé kávě. | Miluje ještě vlhké čerstvě vyprané voňavé prádlo visící na šňůře. | Nenávidí, když jí steče voda do rukávu. | Mluví sama se sebou,... Nahlas,... Ráda. | Zbožňuje zrcadla. | Pohrdá jídly jako jsou toasty s džemem, palačinky s džemem, chleba s džemem, proč by si někdo ksakru vůbec dával džem?! | Kleje, když se zasekne trikem o kliku. | Je náladová, naivní a nonšalantní. | Je zakladatelkou náboženského hnutí azuritánství. | Má bakalářský titul z oboru, který nikoho nezajímá. | Hrdá majitelka Pana Pejska. | Bohužel šťastně zadána.

Její digitální stopu můžete sledovat prostřednictvím internetového vyhledávače google.com zadáním dvouslovného pojmu Nikola Linhart, který se již brzy stane nejvyhledávanější frází v historii kyberprostoru a světa vůbec.

V Napříč.cz figuruje jako děvka pro všechno už od té doby, co byla na podzimní semestr 2012 naverbována do funkce praktikanta. Ostatními členy je zneužívána především pro její schopnost pracovat s vizuálním záznamem, pro její hlas, hrkálkový smích a obecně tendenci k workoholismu. Nejvíce však vyniká její um análního alpinismu, pokud někdy dostala hereckou roli, bylo to kvůli jejímu poprsí a faktu, že je ochotna se svléknout.

Projekty, se kterými se cítí býti spřízněna:

Romance lehké perverze (2012-2014)

Vůbec první záležitost, kdy se začala fotograficky angažovat ve sdružení, obepisovat média a spamovat sociální sítě.

"Umělci" (2012-2013)

Zde můžete poprvé slyšet také její líbezný hlas, případně jste si od ní mohli koupit u vstupu lístek, samozřejmostí byla opět fotografická činnost a propagace.

BRAIN-BODY-BASTARDS (letní štace 2013)

V podobě festivalové pohromy si v BBB poprvé (a asi také naposledy) v životě zahrála nějakou tu roli. S výstřihem až na záda objela republiku jakožto kozatá punková mořská panna.

Chrám konzumu (11/2013)

Událost, kde zaznělo první slovo Azu, které v rámci první oficiální manifestace uvedla společně s Terezkou Firichovou a zapsaly se tímto do dějin.

Cooltourbus (11/2013)

Zde fungovala jako pětiminutový komparz, lépe řečeno držák pochodně, při reprízách o první brněnské Noci divadel.

Kompost (2014-2015)

Fotky, fotky fotečky, moooooooc, fotek

proFIdivadlo (2013,2014)

Do toho se taky nějakým způsobem sere. (Foto, PR, video)

Nukleus (2014-2015)

Multimediální projekt, na kterém se snaží makat jakožto produkce a fotograf, ale vesměs jí jde nejlépe, když sedí a tváří se hezky.

WTF (letní štace 2014)

Patafyzikální výklad kosmíru, života a vůbec, zde hraje manželku Pámbůcha, planetu Venuši, komety odraz v zrcadle, prvoka, člověka vystřeleného do vesmíru v sáčku od svačiny, vyschlou hvězdu aka Bílého trpaslíka, a tak nějak ...

JÁ/ÁJ Výstava analogových digitálií Nikoly Linhart (11/2014)

Nejvíc egocentrická výstava tohoto milénia. Nikola Linhart je všude. Její jméno je uvedeno v titulu výstavy, na zdi visí její autorské fotografické hybridy povětšinou selfie charakteru, skrz skleněnou stěnu kavárny je do chodby promítán její portrét, každý příchozí návštěvník dostává masku, na které je její obličej, u vstupu vybízí její facebookový účet k dělání nepravostí, její obnažené poprsí je k prodeji jako kus masa na pultu a mouka zbarvená do modra se jí lepí do vlasů po azuritánské performance. Je to tak. Nikola Linhart je slavná.

PNG (letní štace 2015)

Punková letní show. Nikola Linhart aka ztělesnění Programu Nové Generace se lascivně vplíží do vašich internetových prohlížečů a uhrane každého svými rudými rty a spoře oděnými partiemi. Pak v zákulisí hrozně dlouho nafukuje balónky. Posléze v roli tupé policistky provazem zbije vše, co se hne, aby to na závěr celý zasypala cukrovým oblakem a vystrčila holou řiť.

Digiarcha (11/2015)

Kolektivní výstava preparovaných digitálií. Nějako se stalo, že se stala kurátorem spolu s Tomem Staudkem. A celý to tak nějak tiše spolu dali dohromady.

Kozy a Kvéry 4 (2015-201?)

První světový můvíkál, kde NL klasicky figuruje jako děvka pro všechno. Nastudovala si z nějakých článků kecy o exploatačních filmech a hltí tím veškerý věco kolem PR, mimo to jede klasicky foto a video, hraje dav, a nadává na všechny ostatní členy štábu, když se debilně vymlouvají, že nemůžou přijít na zkoušku.

Odpoledne pod psa WUF! (2016)

Získala ocenění za dabéra roku, když se střemhlav vrhla na dabérskou dráhu v tomto obskurním zvířatskovském podobenství, se kterými Napříč procestovalo svět v létě 2016. Sama si myslí, že nejlepší výkon podala na festivale Beseda u bigbítu, kde ji neurvalý pořadatel akce neustále tahal za vlasy ze stage a snažil se ji přesvědčit, že už je konec, ale ona věděla, že tohle není konec a zářila dál!

Nukleární rodina (2018)

Chvilková Alternace paní N.