Disfunkčně napříč

Pásmo endorfinových, hysterických, mánických, atrofovaných, zbytnělých i disfunkčních krátkých filmů. Uvidíte osobitá díla napříč žánry, technologiemi i tvůrci (Hackfilm, Banda Trotlů, Bujo Brother...)

disfunkcne-napric_400x189.jpg

Dne 26. května 2008 od 19:30 bude ve studentském klubu Starého Pivovaru na Božetěchově 1 v Brně promítnuto pásmo osobitých krátkých filmů nazvané Disfunkčně napříč pod patronací kulturního občanského sdružení Napříč (www.napric.cz).

Budou zde prezentovány snímky několika amatérských a nezávislých filmařů. Například Banda Trotlů už v minulosti zaujala veřejnost svým parodizujícím dabingem nazvaným Pár pařmenů. Tentokrát bude uvedena jejich nová filmová rychlopovídka o člověku, který se stal neviditelným, s názvem Logr, v režii Ondřeje Svobody. Film je po vizuální a trikové stránce překvapivě propracovaný.

logr_banda_trotlu_1_small.jpg

Skupina Bujo Brother zde představí hraný snímek kombinovaný s animací Krajina za duhou, za který sbírá ocenění prakticky všude, kam se přihlásí. Režisér snímku Lukáš Horáček má taktéž na amatérské poměry velmi vytříbené filmové vidění.

krajina_bujo_brothers1_small.jpg

Dramaturgie celého pásma je dána výběrem z tvorby současných, minulých i budoucích studentů režiséra Roberta Krále, který zde představí svůj kontroverzní dokument Kdo je V. K.?. Další uváděné snímky ale zůstávají až do 26. května v přísném utajení.

kdojevk_hackfilm_1.JPG_small.jpg


Související články