Film

Obrázek uživatele Jitka Kolářová

Závod života, nejvýznamnější filmový počin Napříč.cz v roce 2017!

Krátkometrážní snímek Závod života není zcela neotřelým námětem. Fanoušci a sympatizanti sdružení Napříč.cz jistě stále dojatě vzpomínají na divadelní představení, které objelo nespočet letních festivalů v rámci každoročních letních štací. V roce 2016 se však při snídaňovém rituálu režiséra Roberta Krále zrodila myšlenka zformovat motiv Závodu života do filmového tvaru. Kafe a cigáro chutnalo to ráno jinak.

GIN

Co se stane, když vykutálený piškuntál zakopne o láhev Gina? 

Tento krátkometrážní snímek obsadil první místo divácké poroty na 17. ročníku Filmového Festivalu Fakulty Informatiky. 

Obrázek uživatele Robert Král

Máj - mladé tvorby čas

Oznamuje se láskám našim, že se i letos Napříč věnuje dorostenkám a dorostencům.
Konkrétně ve středu 17. 5. 2017 můžete zajít na studentský filmový festival FI, kde opět uvidíte vaše napříčovské oblíbence. Ve Scale i na fakultě informatiky jich bude více než dost. A v bonusové sekci se zjeví navíc zbrusu nový napříčovský snímek Závod života.

http://festival.fi.muni.cz/
http://www.napric.cz/zavod-zivota

A den na to opět ve Scale, kde proběhne repríza a derniéra představení Katyně od naší mládeže z Profidivadla.

http://katyne.cz/

Závod života

 

Závod života má být světovou běžeckou událostí roku odehrávající se ovšem v českých poměrech. Závod je zaštítěn Ligou pro rovnost, jejímž mottem je “šanci zvítězit má každý”. Na startu se za takových předpokladů sejde ovšem zvláštní směsice lidských typů - od českého okresního přeborníka v doprovodu svého dobromyslného tatínka, přes černošského reprezentanta až po plejádu dalších bizarních postaviček. Závod začíná…
Ironická, monty pythonsky absurdní a lehce černohumorná skeč, kterou budeme mít možnost vidět na premiéře 17. 5. 2017.

Obrázek uživatele Tereza Firichová

Filmové počiny Napříč.cz

Zatímco si náš předseda v exotické zemi ještě stále užívá zaslouženou dovolenou se svou milovanou, zbytek týmu se již vrací do bojovných pozic. Po veleúspěšném dokumentu Říkejte mi plukovníku, mám to rád, prostřednictvím kterého se povedlo vzdát hold našemu vůdci Josefu Prokešovi, se pilně pracuje na dalším filmovém počinu. Bude jím krátkometrážní snímek Závod života, který s lehkou nadsázkou oslavuje absurditu nekorektnosti. Na Závod života si budete muset ještě chvíli počkat, ale povedený dokument můžete zhlédnout teď hned!

Nucleus

originální audiovizuální formát

creative director: Robert Král && Zdeněk Filipec

předpokládaná premiéra: jaro 2014

 

 

Demo

 

Film na FI

 

Pozor, i letos bude od podzimu vznikat na Masaryčce zajisté nevšední audiovizuální dílo! Předloni se jednalo o projekt Nukleus, v loni www.sit4.cz  

 

 

PV114 - Praktikum produkce kolektivního audiovizuálního díla

 

 

Ideální pro absolventy PV110, PV113 či předmětu Ateliéru grafického designu, lidi kreativní umělecky, organizačně či technicky.

Shit Happend

Krátkometrážní snímek Shit Happend obsadil první místo divácké poroty na 13. ročníku Filmového Festivalu Fakulty Informatiky. Dámy, sedáte si na veřejných záchodcích na prkénko? A co vy pánové, máte s tím taktéž problém? Kdo jsou větší prasata – muži nebo ženy? Snímek o tom, že vnější čistotnost může někdy trochu klamat. Pozor, film je nevhodný pro děti do 15 let!

Stránky

Subscribe to RSS - Film